مقاله

ساخت سوله در تهران

ساخت سوله در تهران شامل استانداردها و نکاتی است که باید به آن توجه شود. هدف اصلی در این مقاله ذکر شرایط آب و هوایی استان تهران و رعایت تمام نکات ساخت سوله و آشنایی با بهترین روش سوله سازی می باشد که آن را برایتان شرح می دهیم.

وقتی قصد ساخت سوله در تهران یا در هر شهر دیگر داریم،سازمان مهندسی هم وارد عمل می شود زیرا طبق قوانین این سازمان و آیین نامه های مقررات ملی ساختمان هر سازه ای که ساخته می شود باید نسبت به بارهای آن منطقه نسبت به تجربه۳۰ سال گذشته مقاومت داشته باشد، از جمله ی این بارها می توان به بار برف بار باد و بار زلزله اشاره نموده. پس اگر سازه ای را می خواهیم بسازیم باید به شدیدترین بار برف و باد و زلزله در ۳۰ سال گذشته را در نظر بگیریم.

در اطراف تهران به دلیل وجود داشتن شهر های صنعتی، سوله های زیادی ساخته می شود که در ابتدا برای ساخت سوله در تهران باید یک سری اطلعات در مورد جو آب و هوایی بدانیم تا سوله را متناسب با شرایط آب و هوایی آن شهر بسازیم که تهران شرایط آب و هوایی معتدلی دارد پس باید سوله با توجه به شرایط آب و هوایی معتدل شهر تهران ساخته شود.

سوله سازی در تهران

سوله سازی در تهران به دلیل شهرک های صنعتی در اطراف تهران رونق بسیاری داشته است که در ادامه با توضیحات در این مورد که سوله چیست؟ آشنا می شوید.

سوله چیست؟ سوله ها سازه هایی با سقف شیب دار می باشند که مقاومت بالایی دارند. از سوله در کاربری های مختلفی مانند: مرغداری، کارخانه های بزرگ، سالن ورزشی ها، گلخانه ها و… استفاده می شود. اجزای سوله به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر اتصال پیدا می کنند و سوله ها با استفاده از فولاد ساخته می شوند.

محاسبات طراحی سوله بسیار پیچیده است و در ساخت سوله معمولا اندازه ابعاد دهانه خیلی مهم است زیرا سوله در پروژه های گسترده استفاده می شود پس در نتیجه توجه به طول ابعاد دهانه در درجه اول قرار دارد.

برای ساخت سوله در تهران می بایست فرد به نکاتی توجه کند که البته طراحی نیز توسط نرم افزار ها صورت می گیرد در طراحی سوله توجه به بار باد و برف و زلزله خیلی مهم است و همچنین توجه به ارتفاع جانبی مورد نیاز سوله، طول سوله،میزان گستردگی دهانه، تعداد قاب هایی  که در آن به کار برده می شود، درز ها و یا درصد شیب مورد نیاز و بسیاری از موارد دیگر از عوامل مهم در طراحی سوله ها می باشد.

اگر به دنبال ساخت سوله در تهران یا در دیگر شهر ها هستید روی کلمه ساخت سوله کلیک کنید.

انواع سوله (ساخت سوله در تهران)

نوع ساخت سوله در تهران با هم دیگر متفاوت است که در قسمت زیر که انواع سوله هاست آن را شرح می دهیم.

  • سوله یو بی ام: سوله یو بی ام به دلیل ورقه های بزرگی که دارد جا به جایی آنها خیلی سخت است و قطعات آن با پیچ و مهره به هم متصل نیستند و باید در محل پروژه به وسیله دستگاه آنها را به هم بدوزند. همچنین پوشش سقف این سوله از جنس پلی ارتان است که میکروب را به خود جذب می کند و پس مناسب برای شغل های نظیر دامداری، مرغداری و… نیست.
  • سوله دست دوم: این نوع سوله یا سوله تیر ورقی هستند یا ضایعات آهن آلات هستند که به اسم سوله تیر ورقی به شما می فروشند پس در نتیجه مقاومت خیلی کمی در برابر حوادث دارند.
  • سوله تیر ورقی: به سوله تیر ورقی سوله ی سنگین نیز می گویند زیرا این سوله به سبب قدیمی بودنش برای مقاوم کردن سازه از فولاد مصرفی زیادی استفاده شده است که  همین باعث بالا تر رفتن قیمت این سوله می شود و هر چقدر که وزن این سازه بالاتر باشد باید فونداسیون مقاوم تری اجرا کنیم.
  • سوله خرپایی: به سوله خرپایی سوله سبک یا ارزان هم میگویند که یکی از بهترین روش های ساخت سوله در تهران یا شهر های دیگر است که دلیل آن را برایتان در قسمت پایین شرح داده ایم که با خواندنش متوجه مزایا این نوع سوله می شوید پس با ما همراه باشید.

 

اگر می خواهید در ارتباط با انواع و مزایا و معایب سوله اطلعات بیشتری کسب کنید روی کلمه انواع سوله کلیک کنید.

 سوله یو بی ام - ساخت سوله در تهران

نمونه ورق های گالوانیزه فرم داده شده برای سوله یو بی ام

 سوله تیر ورقی - ساخت سوله در تهران

نمونه ای از سوله تیر ورقی

بهترین روش ساخت سوله در تهران

سوله تیر ورقی به دلیل قدیمی بودن سازه از زمان شاه مورد استفاده کاربران بوده است اما بهترین روش ساخت سوله در تهران یا در شهر های دیگر سوله سبک خرپایی است زیرا همانطور که از اسم  سوله مشخص است این نوع سوله بسیار سبک و با تکنولوژی روز همراه است.

  • اما در عصر جدید نوعی سوله به نام خرپایی ساخته شده است که برگرفته از علم و تکنولوژی روز دنیاست و به دلیل استفاده از نرم افزار های محاسباتی پیچیده که روی آنها انجام شده قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به دیگر سوله ها دارد آن هم به دلیل استفاده اصولی و کافی متریال مصرفی می باشد که ساخت آن ها فقط توسط مهندسین مجرب صورت می گیرد زیرا اگر مشکل کوچکی در ساخت سوله پیش بیاید کل سازه معیوب به شمار می آید.
  • این سوله هیچ محدودیتی در ابعاد دهانه ندارد و شما به هر اندازه ای که می خواهید می توانید آن را انتخاب کنید تا برایتان بسازند. و همچنین اتصالات قطعات این سوله با پیچ و مهره است که به یکدیگر مونتاژ می شوند و امکان جابه جایی را می دهند.
  • این سوله در برابر بار برف و باد و زلزله بسیار مقاوم هستند.
  • در سوله خرپایی اگر ابعاد دهانه زیر ۱۸ متر باشد از قیمت مناسبی برخوردار است و ابعاد دهانه بالای ۱۸ متر قیمت بالاتری نسبت به سوله تیر ورقی دارد.
  • همچنین در سوله سبک خرپایی امکان استفاده از جرثقیل نیز وجود دارد.
  • سوله سبک کاربرد های زیادی دارد مانند: سالن های نمایشگاهی- بدنه هواپیما-سالن های نمایشگاهی-سالن های صنعتی- سالن های ورزشی- سازه های شهربازی – پل های عظیم- پارکینگ ها و…

برای اطلاعات بیشتر از قیمت هر متر مربع سوله لطفا روی کلمه ی قیمت هر متر سوله در سال۱۴۰۰ کلیک کنید.

 سوله سبک خرپایی - ساخت سوله در تهران

سوله سبک خرپایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست