سوله دست دوم در تهران

استان تهران یکی از پرجمعیت ترین استان در کشور ایران است که جمعیت زیاد آن نیز منجر به نیاز های بیشتری هم می شود. که یکی از این نیاز ها فروش سوله دست دوم در تهران می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با فروش سوله دست دوم، مزایا و معایب آن، هزینه های سوله دست دوم، کلاه برداری های شرکت یا فروشنده های سودجو از طریق این سوله و… آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

کارفرمایان برای خرید سوله ۲ گزینه پیش رو دارند: سوله دست دوم یا سوله نو که هر یک دارای ویژگی خاص خود می باشند. سوله های نو که بسته به شرایط آب و هوای شهر و استان ساخته می شود ولی خرید سوله دست دوم به دلیل اینکه قبلا برای یک شهر دیگر ساخته شده است اینطور نیست و باید سوله متناسب با شهر خود پیدا کنند.

بعضی از کارفرمایان برای کمتر هزینه کردن، سوله های دست دوم را خریداری می کنند که بسیاری از این سوله ها کلاه برداریی بیش نمی باشند که در این مقاله سعی داریم شما را با ترفند های کلاه برداری آشنا کنیم تا سوله حقیقی دست دوم را بخرید.

نمونه ای از عکس سوله دست دوم-سوله دست دوم در تهران

نمونه ای از عکس سوله دست دوم

راه های کلاه برداری در سوله

برای خرید سوله دست دوم در تهران باید به یک سری نکات و آگاهی دست یابید، که در ادامه به شرح راه های کلاه برداری در سوله خواهیم پرداخت. 

در بیشتر مواقع فروشنده دلیلی جز تغییر کاربری ندارند و هیچ دلیل قانع کننده ی دیگری برای فروش سوله خود ندارند، و اولین چیزی که به شما بازگو می کنند تغییر کاربری می باشد تا توجه و اعتماد شما جلب شود که این دلیل منطقی است و هیچ مشکلی ندارد.

و در بیشتر وقت ها هم ممکن است بگوید که این سوله کوچک است و به فکر ساخت یک سوله بزرگ تر می باشد، باید بدانید که فروشنده ای اگر بخواهد سوله خود را بفروشد باید به قیمت ضایعات آهن بفروشد که این موضوع اصلا مقرون به صرفه و منطقی نیست که در آینده بخواهد یک سوله ای با قیمت خیلی بالاتر بخرد و ضرر کند وقتی که  یک زمین صنعتی ارزش خیلی بالاتری دارد و همیشه نیاز به سوله دارد و ارزش یک زمین صنعتی و یک سوله به مراتب ارزش بالاتری نسبت به یک دارد.

نکته سوم: شهر ها و استان ها دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی می باشند که ساخت سوله در هر منطقه ای با توجه به اقلیم خودش متفاوت است. به عنوان مثال: ساخت سوله در منطقه ای سردسیر مانند اردبیل یا دماوند باید از مصالح خیلی بیشتری نسبت به منطقه گرم و خشک استفاده کنند که هم مقاومت سوله استاندارد باشد و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه شود، اگر سوله ای طبق استانداردهای دفترچه محاسبات ساخته نشود و برای یک منطقه سردسیر و مرطوب از مصالح کمتری در ساخت آن استفاده شود ممکن است در برابر وزیدن باد یا بارش برف تخریب شود. پس کارشناس باید بار برف و باد و حتی زلزله ۳۰ سال پیش آن شهر تا به الان را محاسبه کند تا سوله دچار مشکل نشود. در نتیجه خریدار سوله دست دوم در تهران یا حومه باد به این نکته بسیار توجه کند.

نکته چهارم: سوله ها حتی اگر طول عمر زیادی هم داشته باشند با گذشت زمان زیادی دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند که برای جلوگیری و مراقبت باید به موقع رنگ آمیزی شوند و بسیاری از کارهای دیگری برای جلوگیری انجام شود تا دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشوند.

نمونه ای از سوله تخریب شده دست دوم-سوله دست دوم در تهران

نمونه ای از سوله تخریب شده دست دوم

آیا همه سوله های دست دوم وجود خارجی ندارند و کلاه برداری می باشند؟

وجود دارند اما بیشتر این سوله دست دوم در تهران یا دیگر شهرها را با ضایعات آهن آلات می سازند و اجزا آنها را به همدیگر متصل می کنند و جوشکاری می کنند و بعد از سنگ زدن، کل سازه را رنگ آمیزی می کنند، باید به این مورد توجه کنید که آنها با رنگ آمیزی سازه کل مشکلات مانند خرابی، زنگ زدگی، یا همین ضایعات آهن آلات را می پوشانند و پنهان می کنند تا شما فریب ظاهر رنگ خورده و تمیز آن شوید. پس در نتیجه یک سوله با مقاومت خیلی کم به شما می فروشند.

یعنی به نوعی برای ساخت سوله دست دوم، از ورق های نوردی یا ورق مخزن و لوله استفاده می کنند. این ورق ها را با قطر ۸ و ۱۰ از مخازن تهیه می کنند. ابتدا آنها را برش می دهند و سپس آنها را با دستگاه نورد آنها را صاف و یکدست می کنند و به عنوان ورق های دست دوم در بازار می فروشند.

ورق های نورد صاف شده- سوله دست دوم در تهران

ورق های نورد صاف شده

سوله حقیقی دست دوم در تهران سوله تیر ورقی از پیش ساخته شده می باشد که برای ساخت این سوله از مصالح زیادی مانند فولاد و آهن استفاده کرده اند و بسیار وزن بالایی دارد که در نتیجه قیمت بالایی نیز دارد.

سوله سبک

پیشنهاد ما به شما به جای سوله دست دوم در تهران، خرید سوله ی بی دردسر سوله سبک خرپایی می باشد که این سوله در دنیای مدرن با توجه به ساختار منحصر به فردی که دارد در کشور های صنعتی پیشرفت زیادی کرده است. این سوله با استفاده از نرم افزار های محاسباتی پیچیده توسط مهندسان انجام شده است که قیمت قرون به صرفه ای دارد و خیلی تفاوت قیمت کمی با سوله دست دوم تیر ورقی دارد و این قیمت کم این سوله به دلیل بی کیفیت بودن آن نیست بلکه به دلیل استفاده اصولی از متریال می باشد. از مزیت های این سوله می توان به: سبک بودن و با کیفیت بودن آن، اتصالات با پیچ و مهره و قابلیت مونتاژ و دم مونتاژ، حمل و نقل آسان، نصب سریع، مناسب هر اقلیم، ساخت در ۲ طبقه، نصب جرثقیل با تناژ بالا، ساخت با هر میزان گستردگی دهانه و بدون ستون میانی، مقاوم در برابر بار برف و باد و حتی زلزله، طول عمر بالا و… اشاره کرد که در بسیاری از کاربری ها: سالن ورزشی، سوله سردخانه، سوله دامداری گوسفندی، تمام کارخانجات، تعمیرگاه ها، مرغداری، گاوداری و… کاربرد دارد.

اگر تمایل دارید در ارتباط با سوله سبک خرپایی اطلاعات بیشتری کسب کنید، روی کلمه سوله سبک کلیک کنید.

قیمت سوله دست دوم در تهران و استان های دیگر

قیمت سوله دست دوم را خیلی دقیق نمی توان تخمین زد، اما اگر حدودی حساب کنیم، قیمت سوله دست دوم علاوه بر ضایعات آهن آلات به ضایعات فولاد مصرفی هم مرتبط است و بستگی دارد. طوری که اگر فولاد مصرفی هر قیمتی که داشته باشد، قیمت سوله دست دوم ۱۰ الی ۲۰ درصد از ضایعات فولاد گران تر می باشد. اما قیمت سوله دست دوم فقط به این مسئله بستگی ندارد، به سال ساخت، سالم بودن اجزا، سال رنگ آمیزی و.. بستگی دارد.

قراردادهای سوله دست دوم در تهران

در هنگام بستن و عقد قراردادهای سوله دست دوم در تهران باید به نکات ریز و درشتی توجه کرد که در ادامه به شرح این نکات خواهیم پرداخت.

 • در مرحله اول باید تمام اطلاعات مربوط به سوله را بدانید و از آن آگاهی داشته باشد.
 • در مرحله دوم نکته ای که باید به آن توجه کرد، وجود دفترچه محاسبات صحیح می باشد، زیرا که ممکن است دفترچه محاسباتی که به شما تحویل داده می شود با داده های دروغین و بدون اعتبار باشد، پس توجه داشته باشید که دفترچه محاسبات سوله شما باشد و برای تشخیص دفترچه محاسبات صحیح آن را به سازمان مهندسی محل خودتان ببرید تا مورد بررسی کارشناسان مربوطه قرار بگیرد. حال اگر از نظر مقاومت و استقامت سوله مطمئن شدید. باید به این نکته توجه کنید که دفترچه محاسبات سوله با عنوان سوله دست دوم به شما فروخته می شود و با ضایعات و فولاد st33 ساخته می شود. مورد بعدی که باید در دفترچه محاسبات ذکر شده باشد میزان بار باد و برف در ۳۰ سال گذشته تا به الان می باشد، زیرا که همانطور که در قسمت های بالا ذکر کرده ایم سوله ای که ساخته می شود باید برای آب و هوای منطقه مورد نظر مناسب باشد و مطابقت داشته باشد. پس به تمام نکات و نوشته های دفترچه محاسبات توجه کنید تا فریب نخورید.
 • در مرحله سوم ما به شما توصیه می کنیم که قبل از بستن قرارداد و خرید سوله، سازه را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید، تا از سلامت آهن و اجزای آن مطمئن شوید، زیرا که سوله در گذر زمان دچار فرسودگی می شود. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که خریدار سازه را با رنگ آمیزی مشکلات را پنهان نکرده باشد تا فریب سلامت آهن را بخورید.
 • ضمانت اجرایی را حتما قبل از پرداخت بیعانه و بستن قرارداد سوله دست دوم در تهران، دریافت کنید. زیرا ممکن است بعد از واریز بیعانه دیگر هیچ ضمانت نامه ای دریافت نکنید و دچار مشکلات و خسارات زیان باری شوید، پس دریافت ضمانت نامه بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • مورد بعدیی که بسیار حائز اهمیت می باشد، ذکر کردن نصب سوله در محل مورد نظر می باشد، زیرا ممکن است فروشند به شما بگوید سوله به طور دمونتاژ برای شما فرستاده می شود اما اگر تمام اجزا به شما تحویل داده شود ممکن است در زمان نصب همه ی اجزا ها با همدیگر مطابقت نداشته باشند و یکی در میان بزرگ و کوچک باشند و پیچ و مهره ها هم مطابق همدیگر نمی باشند. پس در نتیجه در بستن قرارداد حتما ذکر شود که حمل و نقل و نصب از طرف خود فروشنده انجام شود و در مشکل نصب یا عدم نصب بیعانه به شما بازگردد تا دچار خسارت مالی نشوید.
 • در مرحله آخر باید در قرار داد حتما تمام قطعات مورد نیاز سوله ذکر شود که سازه دارای این قطعات باشد: 
 1. بیس پلیت
 2. باد بند ستون
 3. باد بند سقف
 4. وال پست
 5. استرات
 6. فریم های ستون 
 7. فریم های سقف
 8. تیر ریزی سقف

اگر می خواهید در ارتباط با خرید سوله های دست دوم بیشتر مطالعه کنید، روی کلمه خرید سوله های دست دوم کلیک کنید.

همچنین برای اطلاعات کامل در مورد خرید سوله می توانید روی کلمه خرید سوله کلیک کنید.

امیدوارم از از این مطالبی که در سایت در اختیار شما قرار داده ایم، رضایت کافی را داشته باشید و بهره برده باشید. اگر در رابطه با سوله سوالی دارید می توانید با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید یا برای ما کامنت بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست