مقاله

ساخت سوله سردخانه

در این مقاله می خواهیم ساخت سوله سردخانه را توضیح دهیم، و جالب است که بدانید زمانی تعداد سردخانه ها افزایش پیدا می کند که، واردات و صادرات مواد و محصولات غذایی افزایش پیدا کند، تا پایان مقاله با ما همراه شوید تا موارد بیشتری را شرح دهیم.

حائز اهمیت است که بدانید در سال های اخیر تولید محصولات غذایی به صورت منجمد شده افزایش یافته است، و به همین دلیل است که شرکت های تولید کننده ی محصولات غذایی فضای زیادی برای نگهداری این مواد غذایی منجمد شده ندارند، و همین امر موجب شده است تا برای نگهداری این محصولات مجبور به اجاره فضای به عنوان سردخانه شوند، می توانند از سوله برای این سردخانه ها استفاده کنند.
جالب است که بدانید شرکت های عظیم تولید محصولات غذایی هم از چندین سوله در شهرهای مختلف برای نگهداری مواد غذایی خود بهره می برند.
تمام این مواردی که در قسمت بالا ذکر کردیم برای سردخانه های زیر صفر درجه می باشد، و سردخانه های بالای صفر درجه برای مصارف میوه جات می باشد.

ساخت سوله سردخانه

ساخت سوله سردخانه

قیمت سوله سردخانه

این قسمت از مقاله ی ساخت سوله سردخانه را به قیمت سوله سردخانه اختصاص داده ایم، زیرا که یکی از آیتم های مهم به حساب می آید.

در ابتدا باید بدانید که قیمت سوله به متراژ یا مساحت آن بستگی دارد، و همچنین ابعاد دهانه و ارتفاع نیز در قیمت هر متر مربع از سوله تاثیر گذار خواهد بود، و چنانچه ابعاد دهانه سوله بزرگ تر اجرا شود سبب می شود تا قیمت نهایی سوله نیز بالاتر رود، و روش ساختی که برای سوله خود در نظر گرفته اید هم در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.
روش ساخت شامل : سوله خرپایی، سوله تیر ورقی، سوله یو بی ام UBM می باشد.
و همچنین ای نکته را هم در نظر داشته باشید که در ساخت سوله با کاربری سردخانه، هر چه ابعاد دهانه عریض تر اجرا شود از لحاظ قیمت، مبلغ صرف شده برای اجرا و همینطور نگهداری کاهش میابد.

برای اطلاع بیشتر از قیمت هر متر مربع سوله می توانید روی کلمه ی قیمت هر متر مربع سوله کلیک کنید.

موارد مهم در ساخت سوله سردخانه

حال باید با موارد مهم در سوله سردخانه آشنا شوید، که ما در این قسمت به صورت کامل این موارد را شرح خواهیم داد، از همراهی شما متشکریم.

  • برای تنظیم بهتر دمای سوله سردخانه بهتر است که ترموگرافی در اتاقکی قرار بگیرد، که کمپرسور هم وجود داشته باشد، حال باید بگوییم که ترموگرافی وظیفه اش این است که دمای سوله سردخانه را به صورت لحظه ای به کارشناسان اعلام خواهد کرد.
  • در طراحی سوله با کاربری سردخانه امکان این وجود دارد که سردخانه زیر صفر را هم به عنوان سردخانه بالای صفر هم مورد استفاده قرار داد، البته که با تنظیم درجه سردی به بالای صفر محصولاتی که به دمای زیر صفر نیاز دارد هم قابل نگهداری میباشد، اما سوله سردخانه ی بالای صفر را نمی توان برای موارد زیر صفر هم استفاده نمود، به علت این که تحت این شرایط به کمپرسور فشار زیادی خواهد آمد.
  • برای اینکه در زمان قطع شدن برق سردخانه از کار نیافتد و همچنان در حال کار باشد، باید در ساخت سوله سرد سردخانه از ژنراتورهایی با توان ۴۸۰ کیلو وات برق استفاده کرد، تا در هنگام قطعی برق وارد مدار شده و سردخانه در حال کار باشد، اما اگر در سوله سردخانه از ژنراتور استفاده نشود ممکن است نوسانات دما محصولات موجود در سردخانه را فاسد کند.
  • در ساخت سوله سردخانه باید به این دقت کنید که کالا های موجود در سردخانه تاریخ آنها گذشته نشده باشد، و باید یک ماه قبل از انقضا این محصولات سریعا در بازار توضیع شود، که اگر این چنین نشود تمام محصولات باید معدوم شود، که این یک ضرر بزرگ محسوب می شود.
  • حائز اهمیت است که بدانید زمان نگهداری محصولات در سردخانه ۷ ماه می باشد، اما در محصولات مختلف این زمان متغییر می باشد، زمانی هر محصول از سردخانه تخلیه می شود باید برای بار گیری مجدد، آن قسمت توسط اکسی کلرور مس ضدعفونی شود.
  • مورد آخر که در ساخت سوله سردخانه مهم می باشد، این است که کندانسور بید در قسمت شمالی قرار بگیرد، به علت این که نیتروژن برگشتی به کندانسور نباید در قسمتی که آفتاب و گرما وجود دارد قرار بگیرد، زیرا که وظیفه کندانسور این است که گرما را از سوله سردخانه می گیرد  آن را خنک می کند، و با قرار دادن کندانسور در قسمت شمالی باعث می شود که در مصرف برق صرفه جوی شود و دیگر فشاری به کندانسور وارد نمی شود، و همچنین کندانسور با استفاده از  آب نیتروژن را خنک خواهد کرد، پس در نتیجه قسمتی از آب مصرفی بخار خواهد شد و بهتر است که شما از این بخار برای تنظیم رطوبت فضای سوله سردخانه استفاده کنید.
سوله سردخانه

سوله سردخانه

روش ساخت انواع سوله

در ادامه روش ساخت انواع سوله که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد را بازگو خواهیم کرد، لطفا ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

حائز اهمیت است که بدانید در صنعت سوله سازی ۳ روش وجود دارد که در ساخت سوله سردخانه هم می توان از آن ها بهره برد که شامل موارد زیر می باشد:

  • سوله خرپایی سبک
  • سوله یو بی ام UBM
  • سوله تیر ورقی

برای ساخت سوله سردخانه باید این ۳ روش ساخت سوله را به صورت کامل بشناسید تا در نهایت بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، در ادامه هر کدام از آن ها را شرح خواهیم داد با ما همراه باشید.

سوله تیر ورقی : برای ساخت سوله با کاربر سردخانه می توانید از سوله تیر ورقی استفاده کنید اما در دهانه های کوچک زیر ۱۸ متر، زیرا در دهانه های بزرگ و همچنین مساحت های بزرگ سازه سنگین تر خواهد شد که باعث می شود تا قیمت ساخت این سوله نیز افزایش یابد، و همچنین سوله تیر ورقی در مساحت های زیاد بدون ستون میانی قابل اجرا نمی باشد پس در نتیجه سوله تیر ورقی از لحاظ قیمت به صرفه نمی باشد، سوله تیر ورقی نام های دیگری نیز دارد مثل: سوله قدیمی، سوله سنگین می باشد.
چنانچه تمایل دارید در ارتباط با سوله تیر ورقی مطالب بیشتری مطالعه کنید تا با مزایا و معایب آن به خوبی آشنا شوید لطفا روی کلمه ی سوله سنتی کلیک کنید.

سوله خرپایی سبک : در این نوع سوله هیچ محدودیتی وجود ندارد، و کارفرما می تواند سوله خرپایی خود را با هر ابعاد از دهانه که می خواهد و با هر کاربری که مد نظر دارد اجرا کند، و این نوع از سوله قابلیت این را دارد که حتی در متراژهای بزرگ بدون ستون میانی اجرا شود، و همچنین حائز اهمیت است که بدانید سازه این سوله به صورت خرپا اجرا می شود که موجب به سبک بودن وزن سازه می شود که در قیمت هم تاثیر زیادی دارد و به صورت چشمگیری قیمت نهایی ساخت سوله پایین می آید، سوله خرپایی سبک نام های دیگری هم دارد که شامل: سوله خرپایی، سوله سبک، سوله سبک خرپایی، سوله با قوطی، سوله HSS می شود.
با کلیک روی کلمه ی سوله خرپا می توانید مطالب زیادی در ارتباط با سوله خرپایی مطالعه کنید، زیرا که در این مقاله ذکر شده تمام ویژگی های این نوع سوله و همچنین تمام مزیا و معایب آن به صورت کامل ذکر شده است.

سوله یو بی ام UBM : این نوع سوله گزینه مناسبی برای سردخانه مواد غذایی نمی باشد، زیرا که سقف این سوله از جنس پلی اورتان می باشد که باکتری را به خود جذب می کند و قابل ضد عفونی کردن هم نیست، و همچنین به علت قوس زیادی که سقف سوله یو بی ام دارد قابلیت استفاده از جرثقیل را ندارد و همچنین پرتی در قسمت طول پرتی زیادی دارد.

نکته: با این مواردی که در قسمت بالا ذکر کردیم می توان به این نتیجه رسید، که سوله خرپایی سبک بهترین گزینه برای ساخت سوله سردخانه محسوب می شود هم از لحاظ قیمت و هم کاربری.

در صنعت سوله سازی روش دیگری نیز وجود دارد که آن هم سوله دست دوم می باشد، که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد، اما ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که روی کلمه ی قیمت روز سوله دست دوم کلیک کنید، تا تمام کلاهبرداری ها را در این زمینه به خوبی بشناسید، تا در نهایت انتخاب بهتری داشته باشید.

اجرای سوله سبک

اجرای سوله به روش خرپایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست