مقاله

ساخت سوله گاوداری

در این مقاله می خواهیم ساخت سوله گاوداری را شرح دهیم، که این سوله هم ابعاد و متراژهای متفاوتی دارند، ویژگی ها ی مختلفی هم دارند که در این بخش به آنها می پردازیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اگر قسط دارید سوله با کاربری گاوداری اجرا کنید، مهم است که بدانید گاوداری نیاز به فضای زیادی دارد و همچنین ابعاد دهانه سوله هم باید عریض باشد، پس باید روشی را انتخاب کنید که محدودیتی در اجرای ابعاد دهانه نداشته باشد، و همچنین از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد، و باید از مقاومت و پایداری بالایی بخور دار باشد، پیشنهاد ما به شما سوله خرپایی می باشد، زیرا که تمام این ویژگی هایی که در بالا ذکر کرده ایم را این نوع سوله دارد، و هیچ محدودیتی در ساخت ندارد، و حائز اهمیت است که بدانید سوله سبک خرپایی کاملا استاندارد است و همچنین مورد تایید نظام مهندسی نیز می باشد.
اما بسیاری از سوله سازان از سوله تیر ورقی نیز استفاده می کنند، اما چون ساخت سوله با کاربری گاوداری ابعاد و دهانه بزرگ را می طلبد، که باعث می شود تا قیمت تمام شده ی سوله به صورت چشمگیری بالا رود و این قضیه اصلا به نفع کارفرما نمی باشد.

در ادامه ساخت سوله گاوداری انواع جایگاه برای دام ها را نام میبریم و توضیح می دهیم: 

جایگاه بسته : در این نوع جایگاه هر دام یک جایگاه جدا و اختصاصی دارد، جایگاه بسته این امکان را به شما می دهد تا هر کدام از دام ها را به صورت جداگانه نگهداری  و مراقبت کنید، عرض این فضای نگهداری حدودا ۱۱ متر است و طول آن با توجه به تعداد دام ها محاسبه می شود.

جایگاه باز : این جایگاه مسقف می باشد، که برای استراحت دام ها است، و یک فضای جدا برای پیاده روی دام ها دارد، در این نوع از سوله با کاربری گاوداری قسمت هایی مانند: بیمارستان، زایشگاه، سالن شیردوشی، فضای آخور را دارد، و کف محل استراحت دام ها نباید لغزنده باشد تا دام ها دچار آسیب نشوند.

سوله گاوداری

ساخت سوله با کاربری گاوداری

هزینه ساخت سوله گاوداری

در ادامه این مقاله هزینه ساخت سوله گاوداری و تمام عواملی که باعث می شود هزینه ی ساخت سوله کاهش یابد را توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید تا تمام ای آیتم های ذکر شده را بشناسید.

از ویژگی گاوداری می توان به این موضوع اشاره کرد که نیاز به فضای با متراژ بالا دارد، زیرا که در سوله گاوداری نیاز به نصب تجهیزات داریم و همین طور نگهداری دام ها فضای بزرگ را می طلبد، و سوله ای که با کاربری گاوداری ساخته خواهد شد باید مقاومت بالایی داشته باشد تا تخریب نشود، و برای اینکه این نوع سوله مقاومت بالایی داشته باشد باید از متریال درجه یک و با توجه به شرایط جوی آن منطقه ساخته شود تا بتواند مورد تایید سازمان نظام مهندسی باشد، ناگفته نماند که متراژ گاوداری ها ممکن است با هم متفاوت باشد، که با توجه به تعداد دام ها و نوع دام ها این متراژ مشخص می گردد.

برای اطلاع از هزینه هر متر مربع از انواع سوله لطفا روی کلمه ی هزینه ساخت سوله کلیک کنید، و در این مقاله ارزانترین و بهینه ترین راه اجرای سوله بازگو شده است.

گاوداری

سوله گاوداری

بهترین سوله برای گاوداری

حال می خواهیم شما را با بهترین سوله برای گاوداری آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا این نوع سوله را بهتر بشناسید.

بهترین سوله در انواع سوله برای کاربری گاوداری سوله خرپایی می باشد، زیرا که این نوع سوله با تکنولوژی روز همراه می باشد، به همین علت سازه این سوله سبک سازی شده است و مانند خرپا اجرا خواهد شد، این امر موجب می شود تا سازه ی سوله سبک شود و در نهایت قیمت تمام شده ی سوله کاهش یابد.
سوله سبک خرپایی بسیار سبک و مقرون به صرفه می باشد، و همچنین از پایداری و مقاومت خوبی برخوردار می باشد، که در برابر تمام شرایط جوی استقامت خواهد داشت.

البته انواع دیگر سوله هم برای ساخت سوله گاوداری وجود دارند مثل : سوله تیر ورقی، سوله یو بی ام، سوله دست دوم که هر کدام از این سوله ها معایب و محدودیت های خاص خود را دارند، و فقط سوله خرپایی است که معایب  و محدودیتی ندارد.

اگر تمایل دارید در ارتباط با سوله خرپایی بیشتر مطالعه کنید لطفا روی کلمه ی مزایای خرید و اجرای سوله سبک کلیک کنید، تا با مزایای بیشتر این سوله آشنا شوید.

ساخت سوله گاوداری

اجرای سوله با کاربری گاوداری

مجوز سوله گاوداری

و در پایان این مقاله انواع مجوز سوله گاوداری را نام می بریم و به صورت کامل شرح خواهیم داد، پس با

ساخت سوله گاوداری شامل مجوزهایی است، که به شرح زیر می باشد:

  • مجوز بهداشتی : مجوزی که سازنده سوله از سازمان دامپزشکی و دامپروری و منابع طبیعی و محیط زیست و  به منظور رعایت نمودن موارد بهداشتی در اجرای کارگاه و کارخانه و هر نوع واحد دامداری دریافت می کنند را مجوز بهداشتی می نامند.
  • پروانه بهره برداری : این نوع مجوز بعد از احداث واحد صنعتی با توجه به تمام قوانین و در زمان مشخصی دریافت می شود، بعد از به اتمام رسیدن تمام مراحل، آن شخصی که مجوز تاسیس رادریافت کرده است، باید درخواست کند که طی دو هفته از تاسیسات بازدید به عمل آورند، که این بازدید باید توسط کمیسیون صدور پروانه صورت گیرد.
  • پروانه تاسیس :  مجوزی که برای ساخت ساختمان و تاسیسات واحدهای دامداری و کارگاه و کارخانه و … می بایست اخذ نمایند، پروانه ی تاسیس گفته می شود، مهم است بدانید که مورد های که ذکر کردیم، باید ضوابط نظام را هم داشته باشد، مدت زمان اعتبار این پروانه دو سال است، اما امکان تمدید هم وجود دارد البته با تایید کمیسیون صدور پروانه، صدور پروانه ی تاسیس هم باید به نام یک شخص حقیقی یا حقوقی و یا یک شرکت باشد، و کسانی که پروانه ی تاسیس را دارند، باید به اتمام رساندن تاسیسات و ساختمان و هر نوع واحد دامداری قبل از بهره برداری، تمام مراحل را به ترتیب به کمیسیون صدور پروانه اطلاع دهند.
  • موافقت اصولی : درخواست کنندگان برای کاربری های دامداری و مرغداری و از این قبیل کاربری ها برای دریافت مجوز ساخت، باید با رعایت ضوابط و قوانین دامپروری برای اخذ موافقت نامه ی اصولی اقدام کنند، اما توجه داشته باشید که موافقت اصولی مدت زمان اعتبار دارد، که این اعتبار شش ماه می باشد، ولی امکان این وجود دارد که بتوانید مدت این اعتبار را را افزایش دهید.

در مقاله ی ساخت سوله گاوداری تلاش کرده ایم تا تمام مواردی که در این زمینه مهم می باشد را به صورت کامل بازگو کنیم، تا در ساخت سوله خود با کاربری گاوداری دچار اشتباه نشوید، حال از شما بزرگواران در خواست داریم تا نظرات و پیشنهاد های خود را در قالب کامنت برای ما بازگو کنید، و ما پاسخگوی تمام سوالات شما خواهیم بود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست