مقاله

ساخت سوله یو بی ام

در این مقاله می خواهیم ساخت سوله یو بی ام را به صورت کامل و جامع شرح دهیم و معایب و مزایای آن را توضیح دهیم، این سوله از جدید ترین نوع سوله می باشد، اگر تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید با به روز ترین نوع سوله آشنا خواهید شد، که می تواند در انتخاب سوله ی خود به شما کمک  فراوان کند.

هر یک از انواع سوله ها روش ساخت مختص خود را دارند، که هر کدام با استفاده از نرم افزارهای خاص خود طراحی می شوند، و باید توسط متخصصین ماهر و مجرب صورت پذیرد، نوعی دیگر از انواع سوله ها، سوله ی یو بی ام UBM نام دارد این سوله به شکل کاملا قوسی است و در مقابل سوله ی تیر ورقی جدیدتر محسوب می شود، سوله یو بی ام به علت وزن کمی که دارد  و روش ساختی که این سوله دارد، سوله ی امن می باشد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است، و جالب است که بدانید این نوع سوله به علت نیاز نداشتن به دیوار و پوشش سقف سرعت طراحی و اجرای بالای دارد نسبت به سوله ی تیر ورقی که  این یک حسن به حساب می آید این امر باعث شده است که بعضی از سازنده گان سوله به ساخت این نوع از سوله روی بیاورند، و این موضوع سبب شده است تا جهشی در زمینه ی سوله سازی رخ دهد.

ناگفته نماند که معایب سوله یو بی ام بسیار بیشتر از مزایای آن می باشد در ادامه این مقاله با ما باشید تا این موضوع را برای شما به صورت واضح شرح دهیم.

نمونه ای از اجرای سوله یو بی ام

نمونه ای از اجرای سوله یو بی ام

 

نمونه ساخت سوله یو بی ام

مراحل ساخت و تولید سوله یو بی ام

در این قسمت از مقاله قصد داریم تمام مراحل ساخت و تولید سوله یو بی ام را به صورت کامل توضیح دهیم که قطعا برای شما کاربران عزیز هم مفید خواهد بود، پس خواهش مندیم ما را همراهی کنید تا سوله یو بی ام را به خوبی بشناسید.

در ابتدا باید گفت که جنس سوله UBM از ورق گالوانیزه می باشد که این ورق ها را با استفاده از دستگاه های مخصوص فورمینگ،فرم و قوس می دهند حائز اهمیت است که بدانید ضخامت این ورق ها از ۱/۲ تا ۳ میلی متر می باشد، توجه داشته باشید که میزان فرم آن ها با توجه به دهانه و ارتفاع سوله یو بی ام کاملا متغییر می باشد، که این ورق هایی که فرم داده شده  با دستگاه مخصوص به یک دیگر دوخته می شوند، این ورق ها زمانی که به یک دیگر دوخته می شوند طول زیادی دارند پس دیگر امکان بارگیری نخواهند داشت و به این نتیجه می رسیم که سوله یو بی ام  UBM باید در محل نصب، اجرا گردد، دستگاه های مخصوص ساخت سوله یو بی ام  باید به محل نصب انتقال داده شود، این موضوع سبب شده است تا سازندگان این نوع سوله مساحت زیر هزار متر را قبول نکنند زیرا به علت این که هزینه های استهلاک و آوردن دستگاه ها به محل اجرای سوله هزینه بردار می باشد و امکان پذیر نمی باشد، این نوع از سوله در دهانه های بالای سی متر متاسفانه طراحی و اجرا نخواهند شد.

اگر هنوز در انتخاب سوله خود مردد هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا روی کلمه ی  ساخت و فروش انواع سوله کلیک کنید، این مقاله به شما کمک می کند تا در این زمینه بهترین انتخاب را داشته باشید.

نمونه ورق های گالوانیزه فرم داده شده برای سوله یو بی ام

معایب سوله یو بی ام

بسیار خب در قسمت بالا گفتیم که سوله یو بی ام معایب و محدودیت های بسیاری دارد،می خواهیم شما را با معایب سوله یو بی ام آشنا کنیم، به همین دلیل این قسمت از مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم، لطفا ما را همراهی کنید.

 •  ساخت سوله یو بی ام  به صورتی است که سقف آن کاملا قوسی شکل اجرا می شود که این امر باعث شده است که در فضایی داخلیه این سوله پرتی زیادی وجود داشته باشد و نتوان از تمام قسمت داخلیه این سوله به درستی استفاده کرد.
 • در سوله یو بی ام امکان استفاده از جرثقیل را ندارید به علت قوس زیادی که در سقف این سوله اجرا می شود،اگر قصد این را دارید که از جرثقیل در سوله خود استفاده کنید سوله یو بی ام گزینه مناسبی برای شما نمی باشد.
 • یکی از بزرگترین و مهم ترین عیب هایی که سوله یو بی ام دارد این است که نمی توان برای همه نوع کاربری که می خواهید از آن استفاده کنید، به این علت که وزارت بهداشت تحت هیچ عنوانی به این سوله برای کاربری هایی مثل مرغداری و دامداری و غذایی و دارویی و … مجوز نمی دهد، آن هم به این علت که سوله یو بی ام UBM دارای عایق از جنس پلی اورتان می باشد، این عایق پلی اورتان جذب بویی بسیار بالایی دارد و همچنین به دلیل جنسی که دارد میکروب و باکتری را به شدت به خود جذب می کند و این عایق پلی اورتان به هیچ وجه قابل ضد عفونی کردن نیست.
 • این نوع سوله این امکان را به شما نمی دهد که بتوانید سازه آن را از هم جدا کنید به منظور جابه جا کردن سوله، زیرا ورق هایی که سوله یو بی ام را با آن اجرا می کنند بسیار بزرگ است و به شکل قوس کامل فرم داده شده است و به هم دوخته شده اند پس امکان جدا سازی وجود ندارد، زیرا با هیچ وسیله ای قابل انتقال نمی باشند.
 • سوله یو بی ام را نمیتوان در هر مساحت با هر ابعاد از دهانه که می خواهید طراحی و اجرا کنید، این نوع سوله زیر هزار متر ساخته نمی شود و در دهانه های زیر سی متر متاسفانه طراحی و اجرا نخواهند شد به علت این استهلاک دستگاه های مخصوص ساخت سوله یو بی ام زیاد است و برای مساحت های پایین مقرون به صرفه نمی باشد.
 • سوله UBM فقط در طول قابلیت تغییر را دارد.
 • سوله یو بی ام امکان اجرا به صورت طبقات را ندارد واضح تر بگوییم، یعنی این سوله را نمی توانید در ۲ طبقه یا بیشتر اجرا کنید، پس اگر قصد دارید سوله خود را به صورت چند طبقه بسازید سوله یو بی ام UBM گزینه مناسبی برای شما نیست.

اما نا گفته نماند که این سوله همانند سوله سبک خرپایی نیست که هیچ محدودیتی نداشته باشد (اگر مایل هستید مطالب بیشتری در ارتباط با سوله سبک خرپایی بخوانید روی کلمه ی طراحی و ساخت سوله سبک کلیک کنید)  بلکه مثل سوله ی تیر ورقی از محدودیت های بسیاری برخوردار است، معایب سوله ی یو بی ام از مزایای آن بیشتر می باشد که در ادامه ی مقاله این را هم برای شما باز گو خواهیم کرد.

جالب است که بدانید سوله تیر ورقی هم از معایب و مزایای زیادی برخوردار می باشد البته که معایبش بیشتر است،برای آشنایی با این نوع از سوله لطفا روی کلمه ی قیمت سوله تیر ورقی کلیک کنید، تمام ویژگی های این نوع از سوله در این مقاله وجود دارد.

نمونه ساخت سوله یو بی ام UBM

مزایای سوله یو بی ام

مزایای سوله یو بی ام بسیار محدود است و این قسمت از مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم که مطالعه این قسمت در شناخت این نوع سوله به شما عزیزان کمک شایانی خواهد کرد.

 • سوله یو بی ام UBM نسبت به سوله تیر ورقی جدید و مدرن تر می باشد.
 • این نوع سوله عایق مناسبی در برابر گرما و سرما دارد.
 • به دلیل فرم و شکل خاصی که سوله یو بی ام دارد می تواند در مقابل بار باد و برف و زلزله مقاوم هستند.

در مقاله ی بالا هر آنچه که باید در ارتباط با ساخت سوله یو بی ام بدانید توضیح داده شده است، حال اگر ساخت سوله به روش یو بی ام برای کاربری شما مناسب نیست و هنوز انتخابی نکرده اید به شما پیشنهاد می کنم وارد مقاله معرفی انواع سوله سایت ما شوید و در مورد تمامی روش های ساخت ،مزایا و معایب آنها بخوانید. ما مطمُن هستیم که بعد از خواندن آن مقاله به صورت قطعی می توانید روش ساخت متناسب با کاربری خود را انتخاب کنید.

برای ورود به مقاله پیش گفته لطفا بر روی کلمه انواع سوله کلیک فرمایید.

اگر سوله دست دوم را مد نظر دارید لطفا روی کلمه ساخت و فروش سوله دست دوم کلیک کنید و این مقاله را مطالعه کنید که مطالب بسیار مهم و کارآمدی دارد که به شما کمک می کند تا این نوع از سوله را به خوبی بشناسید، خوشحال می شویم نظرات خود را در ارتباط با این مقاله را به صورت کامنت با ما در میان بگزارید.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  مطالب بسیار مفید بوده، سوله یو بی ام مزایای زیادی داره می خواستم بدونم برای چه کاربری های میشه از این سوله استفاده کرد؟؟؟

  پاسخ
  • مبینا حسینی
   ژانویه 4, 2021 12:17 ب.ظ

   سلام خدمت شما، از این نوع سوله برای کاربری هایی همچون  انبار غیر بهداشتی و یا انبار مصالح ساختمانی و.. استفاده می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست