سوله دست دوم در مازندران

مازندران یکی از شهرهای مهم و پرجمعیت ایران می باشد و سوله های بسیاری در آنجا وجود دارند، که در مقاله سوله دست دوم در مازندران می خواهیم شما عزیزان را با فروش سوله دست دوم، هزینه های آن، روش کلاه برداری های فروشنده های سودجو، نحوه ساخت این سوله ها و… آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

کارفرمایان برای انتخاب سوله ۲ را پیش رو دارند: سوله های نو و سوله های دست دوم که هر یک دارای ویژگی های خاص خود هستند که انتخاب سوله باید با آب و هوای مازندران سازگار باشد و از نظر مقاومت نیز بالا باشد.

برخی از کارفرمایان به دلیل تورم و بالا بودن هزینه ها به سوله های دست دوم روی می آورند که خرید آنها نسبت به دیگر سوله ها دشوار است و نیاز به دقت بالایی دارد تا اسیر کلاه بردارهای شرکت و فروشنده های سودجو نشوند که قصد داریم به تمام توضیحات و کلاه برداری ها بپردازیم.

راه های کلاه برداری در سوله

راه های کلاه برداری در سوله زیاد می باشند که لازمه آن این است که باید به یک سری نکات دقت کنید که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

مالکان سوله دست دوم برای فروش سوله خود اصولا ۲ راه دارند و آنها را بازگو می کنند: در وهله اول باید بدانید که فروشنده های سوله دست دوم در مازندران یا دیگر شهرها هیچ دلیل قانع کننده ای جز تغییر کاربری ندارند و اولین چیزی که اکثر آنها به شما می گویند تغییر کاربری سوله خود می باشد که این دلیل قانع کننده است و برای جذب اعتماد شما می باشد که از این لحاظ هیچ مشکلی ندارد و گفته آنها منطقی می باشد.

در وهله دوم آنها ممکن است که به شما بگویند که به فکر تغییر و بزرگ کردن سوله خود هستند و دیگر این سوله به کارشان نمی آید اما باید بدانیم که آیا یک فروشنده سوله دست دوم به ضرر خود راضی است؟ خیر زیرا که آنها سوله خود را باید به قیمت ضایعات آهن آلات بفروشند که قیمت و ارزش سوله کلی پایین می آید و در آینده یک سوله با قیمت خیلی بالاتر بخرند. در ضمن یک زمین صنعتی و سوله ارزش خیلی بالاتر نسبت به یک سوله می باشد، زیرا که یک زمین صنعتی همیشه نیاز به سوله دارد.

مورد بعدی شرایط اقلیمی می باشد که ما همه از تفاوت اقلیم ها در شهرها آگاه هستیم و سوله ای که در منطقه سرد سیر، مرطوب و پربارش ساخته می شود با سوله ای که در منطقه گرمسیر ساخته می شود تفاوت دارد زیرا که آب و هوای سرد نیاز به یک سوله مقاوم تر و با مصالح بیشتر دارد ولی سوله ای که در منطقه ای مانند کرمان که آب و هوای خشکی دارد از مصالح کمتری استفاده می شود پس سوله باید طبق استانداردهای دفترچه محاسبات سازمان مهندسی ساخته شود. اگر سوله از مقاومت کمی برخوردار باشد ممکن است که با وزیدن باد یا بارش برف تخریب شود. پس سوله ای که برای مازندران در نظر دارید باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد زیرا که این منطقه کوهستانی و مرطوب می باشد. پس این نکته را باید در نظر بگیرید تا فروشندگان سوله ای با استحکام کم به شما نفروشند.

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید آهن آلات و سوله دست دوم در مازندران می باشد که به مرور دچار زنگ زدگی می شوند و اگر در زمان معین خود رنگ آمیزی نشوند دچار فرسودگی و زنگ زدگی می شوند.

نمونه ای از یکی از سوله های دست دوم تخریب شده-سوله دست دوم در مازندران

نمونه ای از یکی از سوله های دست دوم تخریب شده

آیا همه سوله های دست دوم در مازندران و یا دیگر شهرها کلاه برداری می باشند و وجود خارجی ندارند؟

وجود دارند اما باید بدانید که بیشتر سوله های دست دوم با ضایعات آهن آلات ساخته می شوند و دلالان این ضایعات آهن آلات را می سازند و بعد اجزای آن را به همدیگر متصل می کنند و سپس آن را سنگ می زنند و بعد کل سازه را رنگ آمیزی می کنند، که موجب بروز ندادن بسیاری از مشکلات مانند: خرابی، زنگ زدگی می باشد که رنگ آمیزی آنها را می پوشاند تا شما فریب ظاهر زیبا و رنگ خورده آن شوید و در نتیجه یک سوله با مقاومت کم به شما فروخته می شود.

به نوعی برای سوله های دست دوم از ورق های نوردی یا مخزن لوله استفاده می کنند که آنها را از بازار تهیه می کنند. یعنی این ورق ها را با قطر ۸ و ۱۰ از مخزن ها تهیه می کنند و اول آنها را برش می دهند و سپس به وسیله دستگاه نورد آنها را صاف و یک نواخت می کنند و به عنوان ورق های سوله دست دوم در بازار می فروشند.

نمونه استفاده از ورق نوردی سوله دست دوم در مازندران-سوله دست دوم در مازندران

نمونه استفاده از ورق نوردی سوله دست دوم در مازندران

سوله حقیقی دست دوم در مازندران سوله تیر ورقی می باشند که به آن سوله سنگین یا سنتی نیز می گویند زیرا که این سوله بسیار قدیمی است و به دلیل نبود علم کافی و تکنولوژی برای مستحکم تر کردن این سوله ها در برابر باد و برف و حوادث از مصالحی چون: آهن و فولاد زیادی استفاده کرده اند و باعث شده است سازه وزن بالایی داشته باشد که در نتیجه از نظر اقتصادی اصلا مقرون به صرفه نیست. پس باید به جویای یک سوله با کیفیت، وزن کم و مقرون به صرفه باشید.

سوله سبک

پیشنهاد ما به شما سوله سبک خرپایی می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که این سوله با تکنولوژی روز به دست مهندسین مجرب با استفاده از نرم افزارهای محاسباتی پیچیده ساخته شده است که باعث شده است قیمت آن مقرون به صرفه باشد، قیمت کم آن دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست بلکه به دلیل استفاده اصولی و کافی از متریال مصرفی می باشد. از مزیت های سوله خرپایی می توان به: سبک بودن آن، مقاوم در برابر بار برف و باد و حتی زلزله، قابیلت نصب جرثقیل با تناژ بالا، بدون هیچ محدودیت در ساخت ابعاد و گستردگی دهانه، ساخت بدون ستون در فضای داخل، سقف های متنوع، طول عمر بالا، مقرون به صرفه بودن، قابلیت مونتاژ و دم مونتاژ، قابلیت ساخت در ۲ طبقه، مناسب برای هر اقلیم و… اشاره کرد که در بسیاری از کاربری ها مانند: کارخانجات، سردخانه، سالن ورزشی، مرغداری، گاوداری، سالن صنعتی، دامداری گوسفندی و… کاربرد دارد.

نمونه عکس از کاربرد سوله خرپایی در کاربری ها-سوله دست دوم در مازندران

نمونه عکس از کاربرد سوله خرپایی در کاربری ها

قیمت سوله دست دوم در مازندران و دیگر شهرها

خیلی دقیق قیمت سوله دست دوم را نمی شود تعیین کرد و تخمین زد، اما سوله دست دوم به ضایعات فولاد علاوه بر ضایعات آهن آلات بستگی دارد و اگر بخواهیم حدودی قیمت سوله دست دوم را حساب کنیم: به قیمت فولاد مصرفی مرتبط است و هر قیمتی که فولاد داشته باشد، قیمت سوله دست دوم ۱۰ الی ۲۰ درصد گران تر از ضایعات فولاد می باشد. البته سوله دست دوم فقط به این موضوع ربط ندارد و به سالم بودن سازه و اجزا، رنگ آن، سال ساخت و.. بستگی دارد.

اگر تمایل دارید در ارتباط با قیمت سوله دست دوم بیشتر مطالعه کنید، روی کلمه قیمت سوله دست دوم آماده کلیک کنید.

قراردادهای سوله دست دوم در مازندران

هنگام عقد و بستن قراردادهای سوله دست دوم در مازندران باید به نکاتی توجه کرد تا فریب نخورید که در این قسمت شما را با نکته های ریز و درشت قبل از بستن قرارداد آشنا خواهیم کرد.

 • در مرحله اول شما باید از تمام سوله ها و به خصوص سوله دست دوم آگاهی داشته باشید.
 • در مرحله دوم باید به نکته ای مهم توجه کنید که دفترچه محاسبات می باشد. وجود دفترچه محاسبات صحیح الزامی می باشد و بسیار حائز اهمیت است، زیرا ممکن است دفترچه محاسباتی که به شما داده می شود اطلاعات سوله مد نظر شما نباشد و داده های آن دروغی بیش نباشد. برای تشخیص دفترچه محاسبات صحیح آن را به سازمان مهندسی محل برای تشخیص و بررسی ببرید تا مورد بررسی کارشناسان مربوطه قرار بگیرد تا از مقاومت و استحکام آن مطمئن شوید. بعد از این موضوع به این نکته توجه داشته باشید که سوله، با عنوان سوله دست دوم در مازندران به شما تحویل داده می شود و با ضایعات st33 ساخته می شود. مورد بعدی که باید در دفترچه محاسبات ذکر شود، اطلاعات مربوط به بار باد و برف ۳۰ سال گذشته تا به الان می باشد، زیرا که همانطور ذکر کردیم سوله ی ساخته شده باید با آب و هوای مازندران سازگار باشد و مطابقت داشته باشد تا تخریب نشود، پس به تمام نکته های ریز و درشت دفترچه محاسبات دقت کنید.
 • در این مرحله توصیه ما به شما اسن استکه قبل از بستن قرارداد حتما سازه را از نزدیک مورد بررسی قرار بدهید و به این موضوع توجه داشته باشید که رنگ آمیزی سازه فرسودگی و زنگ خوردگی آن نپوشانده باشد تا شما را مورد فریب قرار ندهد پس با دقت به سلامت آهن آلات آن توجه کنید.
 • مورد بعدی ضمانت اجرایی می باشد و بسیار حائز اهمیت است. حتما قبل از واریز بیعانه و بستن قرارداد ضمانت اجرایی را تحویل بگیرید، زیرا ممکن است بعد از واریز بیعانه دیگر هیچ ضمانت نامه ای تحویل نگیرید و دچار خسارت و مشکلات زیادی شوید.
 • مرحله بعدی ذکر نصب کردن سوله در محل مورد نظر می باشد، زیرا که ممکن است فروشنده سازه دمونتاژ به شما تحویل دهد که زمان نصب سازه متوجه شوید بسیاری از پیچ و مهره ها و قطعات بر روی سازه سازگار نیستند، کوچک و بزرگ می باشند و  مشکل دارند. پس زمان بستن قرار داد حتما مورد نصب ذکر شود که در صورت به وجود آمدن این مشکل تمام خسارات به شما بازگردانده شود و دچار خسارت مالی نشوید.
 • در مرحله آخر باید تمام اجزای سوله در قرارداد سوله دست دوم در مازندران ذکر شود:
 1. باد بند ستون
 2. باد بند سقف
 3. بیس پلیت
 4. تیر ریزی سقف
 5. فریم های ستون
 6. فریم های سقف
 7. استرات
 8. وال پست

امیدوارم از این مطالب بهره برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.

اگر می خواهید در ارتباط با خرید سوله های دست دوم اطلاعات بیشتری کسب کنید، روی کلمه خرید سوله های دست دوم کلیک کنید.

همچنین علاوه بر سوله دست دوم مازندران، می تونید سوله دست دوم در تهران را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست