مقاله

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سوله
  4. chevron_right
  5. سوله دست دوم

سوله دست دوم

در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم که با سوله دست دوم بیشتر و جامعه تر آشنا شوید تا در زمان خرید از گزند کلاهبرداران در امان باشید.

در کل سوله به دو صورت نو و کار کرده در بازار وجود دارد که با تحقیقاتی که انجام دادیم به این پی بردیم که خریداران این نوع سوله نسبت به فروشندگان آن بسیار بیشتر است این بدان معنی است که در واقعیت میزان تقاضا بسیار بیشتر از عرضه می  باشد همچنین در بسیاری از سایت ها از سوله دست دوم به عنوان بهترین و سبک ترین سوله یاد شده و ادعا بر این داشته اند که سوله دست دوم سریعتر و بهتر اجرا میشود. ولی سوال اینجاست آیا این ادعا های دوستان درست است یا تبلیغات دروغ میکنند؟؟؟

با ما همراه شوید تا پاسخ درست به این سوال را به شما بگوییم و اثبات کنیم که ۹۹درصد این ادعاها دروغین است!!!

نکات مهم درباره ی:
انتخاب سوله دست دوم

در این مرحله قصد داریم شما را با نکات مهم درباره ی انتخاب سوله دست دوم آشنا کنیم.

حائز اهمیت است که بدانید خریداران سوله دست دوم بیشتر از فروشندگان واقعی آن است و جالب است که بدانید مالکان سوله دلیلی برای فروش سوله خود ندارند به چند دلیل که شاید برای شما هم جالب باشد..
دلیل اول: تمام زمین هایی که سوله در آن ساخته می شود صنعتی است و به هیچ وجه شخصی نمی تواند در زمین صنعتی از کاربری مسکونی یا کاربری تجاری استفاده کند، پس اینجا متوجه میشویم که دلیلی برای تغییر کاربری وجود ندارد، و از آنجایی که لازمه ی یک زمین صنعتی سوله می باشد، دلیلی بر جمع آوری آن نیست.

دلیل دوم: فروش سوله به علت تغییر مساحت: جالب است بدانید که مالکان با اضافه کردن سوله جدید به هر طرف که مایل باشند میتوانند مساحت سوله خود را افزایش دهند پس اینجا هم میتوان متوجه شد که دلیلی برای فروش سوله به علت تغییر مساحت وجود ندارد، و از لحاظ اقتصادی بهتر است که مساحت مورد نظر به سوله موجود اضافه گردد، زیرا اگر قصد فروش سوله دست دوم خود را داشته باشند عملا باید کمی بالاتر از قیمت ضایعات بفروشند و این یعنی کلی ضرر!!!

دلیل سوم : لازم به ذکر است استقامت و پایداری سوله ها با توجه به شهر محل نصب آنها محاسبه میشود. اگر بخواهیم بهتر توضیح دهیم باید اینطور گفت که هر شهر از لحاظ شرایط آب و هوایی وضعیت متفاوتی با شهر دیگر از لحاظ بارش برف ، وزش باد و ، زلزله ، رطوبت و… دارد، پس امکان ندارد که سوله هر شهری را به شهر دیگر انتقال داد، مثال:سوله ای که در یزد ساخته شده است را نمی توان در شمال استفاده کرد (به علت این که میزان بارش برف و رطوبت در شهر شمال و یزد باهم یکسان نیست، و اگر سوله ای با اقلیم یزد در شمال نصب شود به احتمال زیاد با یک برف سنگین شمال کاملا در هم فرو میریزد)

برای اجرای سوله خود ابتدا باید با یک سری آیتم ها ی مهم آشنا شوید تا بتوانید درست ترین انتخاب را داشته باشید، پس لطفا روی کلمه ی طراحی و اجرای سوله ها کلیک کنید تا به این مطالب مهم دست یابید.

سوله دست دوم

انتقال سوله با اقلیم شهر یزد به تالش ( گیلان ) و ریزش آن بر اثر بار برف

 

سوله دست دوم

خراب شدن سوله دست دوم بر اثر بار برف که بر اساس آیین نامه های آن شهر ساخته نشده بود.

 

همانطور که قبلا گفته بودیم ، هر سوله باید بر اساس آیین نامه های سازمان نظام مهندسی همان شهر محل نصب، طراحی و ساخته شود ، تا از مواردی همچون عکس های بالا در امان بمانیم.

جالب است که بدانید در ساخت سوله یو بی ام UBM یک سری شرایط خاص وجود دارد و حتی وزارت بهداشت برای کاربری های مواد غذایی و دامداری به این نوع سوله مجوز نمی دهد، پس اگر انتخاب شما سوله یو بی ام است یا می خواهید در این باره مطالعه کنید، لطفا روی کلمه ی مزایا و معایب سوله یو بی ام کلیک کنید.

نکته: برای خرید شما می توانید به محلی که سوله در آن وجود دارد بروید که مطمئن شوید که آن سوله واقعی هست یا نه و سوله را قبل از رنگ کردن مشاهده کنید تا از کیفیت آهن آلات از نظر زنگ زدگی و وصله نداشتن مطمئن شوید و بعد برای خرید آن اقدام کنید.

روش ساخت سوله های کارکرده

شاید بسیار متعجب شده باشید از عنوان بالا که نوشته ایم؛ روش ساخت سوله دست دوم!! اما تعجب نکنید زیرا اکثراً و بالغ بر ۹۰٪ سوله های دست دوم واقعی نیستند و کاملا ساختگی هستند. بسیار مهم است که برای خرید این قبیل سوله ها اطلاعات کافی داشته باشید پس با ما در ادامه این مقاله همراه شوید!!

اکثر دلالان آهن های ضایعات ورقی را به قیمت ارزان خریده و این اهن آلات بی کیفیت را  به هم جوش میدهند و در نهایت رنگ میزنند و نما سازی را انجام میدهند و به شما می فروشند، به همین علت این دسته از  سوله ها ارزانتر از سوله نو به فروش میرسد و از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است.

یکی از مواردی که برخی از این سوله سازان در این نوع سوله بکار میبرد ورق های لوله هست. به عنوان مثال در برخی موارد خریداران ضایعات لوله های از رده خراج شرکت نفت را در اورهال ها میخرند و سپس نورد میکنند و به عنوان ورق نوردی به فروش میرسانند.

برای اطمینان از این گفته ما شما می توانید خودتان خرید اهن نوردی را www.google.com سرچ کرده و نتایج را ببیند. حتی بد نیست که به عنوان سوله ساز از این فروشنده ها بپرسید که کیفیت این ها برای ساخت سوله چطور است، مطمئنن این جواب را می شنوید که بسیاری از سوله سازان از این آهن آلات خریداری کردند و راضی هم هستند!!!!

قرارداد سوله دست دوم

اگه با مطالعه این مقالات هنوز در فکر خرید این نوع سوله هستید، در این قسمت روش قرارداد سوله دست دوم را آموزش می دهیم. لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

مرحله اول: برای بستن قرارداد ابتدا باید دفترچه محاسبات را از سازنده دریافت کنید ولی بازم هم به آن دفترچه محاسبات که دریافت می کنید اکتفا نکنید و پس از دریافت دفترچه محاسبات از سازنده سوله، آن را به سازمان نظام مهندسی شهر خود برده و اجازه دهید تا کارشناسان نظام مهندسی دفترچه محاسبات را برسی کنند تا از مقاومت و پایداری سوله اطمینان حاصل کنند.

مرحله دوم: از اینکه سازنده همان متریالی که در دفتر دفترچه محاسبات بیان کرده است را در سوله شما استفاده کند و از متریال بی کیفیت و ارزان تر استفاده نکند و همچنین از فولاد کمتر استفاده نکند.

مرحله سوم: اگر سوله ای را که می خواهید خریداری کنید که دست دوم هست بهتر است قیل از دمونتاژ از محل پیشین، حتما آن را در محل نصب قبلی مشاهده کنید، این کار دو مزیت بزرگ دارد، اول اینکه شما مطمئن می شوید که یک سوله واقعی هست و هم می توانید از صحت نصب آن مطمئن شوید زیرا ممکن است سوله بنا به دلایلی در قاب هایش تاب ایجاد شده باشد و تا زمانی که نصب نباشد این موضوع مشخص نیست.

مرحله چهارم: در زمان قرارداد از فروشنده ضمانت اجرا درخواست کنید که اگر احتمالاً مشکلی در سازه یا نصب سوله  شما پیش آمد با این قراردادی که در دست دارید بتوانید مبلغ خود را پس بگیرید در این صورت شما هیچ ضرری نخواهید کرد.

اما این حائز اهمیت است که بدانید در هنگام واریز بیعانه حتما ضمانت اجرا را درخواست کرده و تحویل بگیرید زیرا ممکن است بعد از واریز بیعانه دیگر نتوانید ضمانت اجرا را تحویل بگیرید.

مرحله پنجم: سازه ها بعد از گذر زمان افت کرده و فروشندگان آنها را رنگ کرده و شما متوجه بی کیفیتی سازه یا متریل سوله نمی شوید یا ممکن است سازه سوله دست دوم وصله هایی داشته باشد که بعد از رنگ کردن شما متوجه ان نشوید پس قبل از رنگ آمیزی مجدد از سوله در محل بازدید کنید و از خرید سوله هایی که جدید رنگ شده اند و زیر رنگ آنها را ندیده اید اجتناب کنید.

مرحله ششم: اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات سوله به شما فروخته شده باشد سوله ای که شما خریداری می کنید باید دارای (وال پست، بادبند های ستون و سقف، استرت، بیس پلیت ،فریم های سقف و ستون و تیر ریزی سقف) باشد و مطمئن شوید که تمامی قطعات ذکر شده در قرارداد باشد.

مرحله هفتم: در هنگام بستن قرارداد حتما تمام قیمت ها به متراژ مشخص شود یا اگر به کیلوگرم مشخص می کنید یک بازه تغییر وزن مشخص کنید چون معمولا در وزن تلرانس وجود دارد، مثلا در قرارداد قید شود که اگر وزن سوله شما ۴۰ تن میباشد تا وزن ۴۱ تن را شما قبول داشته و مبلغ را پرداخت می کنید در این صورت فروشندگان سوله دست دوم نمی توانند در پایان کار به  بهانه بیشتر شدن وزن سوله شما قیمت بیشتری از شما دریافت کنند.

نکات مهم در سوله دست دوم

در این قسمت به یک سری از نکات مهم در ارتباط با سوله دست دوم می پردازیم، با ما همراه باشید تا با این سوله بیشتر آشنا شوید.

این نوع سوله به دو دسته تقسیم میشود، یک دسته سوله دست دوم که دروغین که ما در این مورد به صورت مفصل در مقاله توضیح دادیم، حالا می خواهیم درباره سوله دست دوم واقعی بحث کنیم، این دسته از سوله های واقعی همان سوله های قدیمی هستند که نوع ساخت آن ها تیر ورقی و بسیار سنگین است جالب است بدانید که فکر نکنید چون این نوع از سوله ها قدیمی هستند پس باید ارزانتر باشد خیر زیرا از لحاظ وزنی به علت ساخته شده از تیر ورق وزن سنگینی دارند و قیمت بالایی دارند.

لیست سوله دست دوم موجود

در این قسمت لیست سوله دست دوم موجود را شرح داده ایم…

جالب است که بدانید،شما هر زمانی که با فروشندگان سوله دست دوم تماس بگیرید و تقاضای هر ابعاد از سوله را داشته باشید آن میگویند که دارند ولی در واقع همچین چیزی امکان ندارد،چون سوله دارای ابعاد وسیع است و نگهداری آن یک فضای بسیار بزرگ نیاز دارد که هزینه زیادی برای سوله سازان نیاز به همراه دارد.

سخن آخر:

با توجه به اینکه در گذشته روش ساخت سوله فقط با حالت تیر ورق ممکن بود ، تمامی سوله هایی هم که به عنوان سوله دست دوم می فروشند به صورت تیر ورقی ساخته می شوند و قطعا از وزن بسیار بالایی برخوردار هستند و همانطور که مستحضر هستید در روش تیرورقی امکان سبک سازی سازه طبق آیین نامه وجود ندارد، حال آنکه با تکنیک های نوین ساخت می توان سازه های بسیار با کیفیت و با استقامت و با استاندارد بالا طبق آخرین آیین نامه های مقررات ملی ساختمان ساخت که اتفاقا قیمت آنها در بسیاری از موارد حتی از سوله های دست دوم هم ارزانتر خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره متن پیش گفته و اطلاعات بیشتر از این سوله های صنعتی لطفا بر روی واژه خرید سوله سبک کلیک فرمایید،  و هم چنین با کلیک روی کلمه ی ساخت سوله تیر ورقی می توانید از معایب و مزایای این نوع سوله مطلع شوید.

از همراهی شما تا پایان این مقاله متشکریم حال اگر این مقاله حتی کمک کوچکی در شناخت سوله دست دوم به شما کرده است از شما خواهشمندیم در پایان این قسمت مارا با کامنت های خود همراهی کنید تا ما بتوانیم در راستای بهبود این سایت برای شما کاربران عزیز تلاش کنیم.

شرکت مرکز سوله بهترین در ساخت سوله است که شما می توانید سوله نو را به قیمت خیلی مناسب تر و بهتر خریداری کنید.شما می توانید با کلیک روی قیمت سوله لیست این قیمت ها را ملاحظه فرمایید.

شما عزیزان با کلیک روی کلمه ی فروش انواع سوله ها می توانید با تمام انواع سوله ها آشنا شوید، زیرا انواع سوله ها و مزایا و معایب آن ها زیاد است، پس قبل از انتخاب سوله خود این مطالب را به خوبی مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست