مقاله

فروش سوله تیر ورقی

در این مقاله می خواهیم هر آنچه که باید درباره ی فروش سوله تیر ورقی و تمام مزایا و معایب آن را که باید بدانید به صورت کامل و جامع شرح دهیم تا شما کاربران عزیز در انتخاب سوله خود دچار اشتباه نشوبد و بهترین انتخاب را داشته باشید، لطفا ما را همراهی کنید.

نوعی دیگر از انواع سوله، سوله ی تیر ورقی می باشد که با نام های دیگر همچون: سوله سنگین و سوله قدیمی و سوله سنتی و صنعتی هم گفته می شود ،هر یک از سوله ها با توجه به ساختار آن ها شامل تشابه و تفاوت هایی هستند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند، تفاوت سوله ها باهم باعث شده است که در سازه و نوع اجرا و کاربری باهم کاملا متفاوت باشند، اگر تا پایان این مقاله مارا همراهی کنید به تمام تفاوت های سوله تیر ورقی به صورت کامل آگاه خواهید شد.

جنس این سوله از فولاد یا همان ورق سیاه می باشد، و همین امر موجب شده است که وزن سازه سوله تیر ورقی نسبت به سوله خرپایی بسیار بیشتر باشد و همچنین باعث شده تا قیمت ساخت این نوع سوله بالاتر باشد و مقرون به صرفه و ارزان نمی باشد، سوله های تیر ورقی از قدیمی ترین سوله ها به حساب می آیند که در زمان گذشت فقط این نوع سوله باب بوده و اجرا می شده، اما با گذر زمان و پیشرفت روز افزون در صنعت سوله سازی باعث شده است تا کم کم سوله تیر ورقی جای خود را به سوله سبک خرپایی داده و در بسیاری از کشور ها سوله تیر ورقی دیگر اجرا نخواهد شد، اما هنوز در ایران سازندگانی وجود دارند که سوله تیر ورقی را طراحی و اجرا می کنند به همین دلیل این مقاله را منتشر کردیم تا شما عزیزان با تمام مزایا و معایب این سوله آشنا شوید.

کلا سوله ها به دو دسته تقسیم می شوند یکی صنعتی و دیگری غیر صنعتی که شامل (تالار پذیرای و ورزشگاه و استخر و…) می باشد، جالب است که بدانید سوله های غیر صنعتی طبق آیین نامه های نظام مهندسی باید مقاوم تر و مستحکم تر طراحی و اجرا شوند، عموم مردم به سوله تیرورقی، سوله صنعتی هم نیز می گویند، اما این به این معنا نیست که این سوله مقاوم تر باشد، خیر جالب است که بدانید تمام انواع سوله ها صنعتی نیز به حساب می آیند.

بسیار خب تا این مرحله درباره ی فروش سوله تیر ورقی صحبت کردیم، اگر با ما همراه باشید تا پایان این مقاله تمام ویژگی های این نوع سوله را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

اگر برای سوله خود به دنبال پوشش سقف می باشید، ما به شما پیشنهاد می کنیم روی کلمه ی پوشش UPVC کلیک کنید، تا با یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین پوشش ها آشنا شوید.

سوله تیر ورقی (فروش سوله تیر ورقی)

نمونه ای از ساخت سوله به روش تیر ورقی(فروش سوله تیر ورقی)

نحوه ی ساخت سوله تیرورقی

در این بخش از مقاله قرار است نحوه ی ساخت سوله تیرورقی را توضیح دهیم،اگر قصد اجرای سوله تیر ورقی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بعد از اینکه سفارش سوله را دریافت کردیم، باید پیش فاکتور را برای کارفرما ارسال کنیم، بعد از تایید پیش فاکتور ارسال شده نوبت به عقد قرار داد می رسد، و سپس طراحی سوله انجام می شود، که این طراحی باید طبق سلیقه ی کارفرما انجام شود، و با کاربری و ابعادی که مد نظر کارفرما است مطابقت داشته باشد، بعد از طراحی نقشه ها کارفرما باید فونداسیون را طبق نقشه های ما اجرا کند، بعد سفارش و ارسال فولاد های مصرفی به کارخانه انجام می شود، در قسمت بالا گفته بودیم که سوله تیر ورقی از جنس فولاد یا همان ورق سیاه است، و باید این فولاد ها را طبق ابعاد و طراحی که انجام شده بود برش بزنیم، بعد از برش باید قسمت هایی که لازم است را با استفاده از جوشکاری به هم متصل کنیم، حتی قاب ها و ستون ها هم باید به وسیله ی جوش به هم متصل شوند، و سپس این قطعات در کارخانه رنگ آمیزی می شوند، حالا نوبت به بار گیری می رسد تا تمام این قطعات به محل پروژه انتقال یابند، و بعد از انتقال کامل این قطعات باید منتاژ سازی به واسطه پیچ و مهره صورت پذیرد، و در انتهای کار پوشش سقف و دیوار و سپس کف سازی و اجرای در و پنجره انجام می شود.

جالب است که بدانید تمام این مراحلی که بالا ذکر شده است، در سوله دست دوم هم یکسان می باشد، اما در ظاهر سوله دست دوم قیمت پایین تری دارد که متاسفانه در ۹۵% مواقع فروش سوله دست دوم یک کلاه برداری می باشد، اگر مایل هستید با تمام ترفند های کلاه برداری در سوله دست دوم آگاهی پیدا کنید لطفا روی کلمه ی سوله دست دوم کلیک کنید.

نکته: ساخت و فروش سوله تیرورقی از دهانه بیست متر به بالا اصلا مقرون به صرفه نمی باشد زیرا وزن سازه بالا می رود و همین امر موجب می شود تا قیمت تمام شده سوله تیرورقی بسیار بالا رود، و نسبت به سوله سبک اصلا قابل مقایسه نمی باشد، زیرا سوله سبک خرپایی از دهانه بیست متر به بالا قیمت کمتری دارد نسبت به سوله تیر ورقی.

اگر تمایل دارید هزینه ساخت سوله و آیتم ها ی تاثیر گذار در آن را بدانید لطفا روی کلمه هزینه ساخت سوله کلیک کنید.

سوله تیر ورقی(فروش سوله تیر ورقی)

نمونه ای از ساخت سوله تیرورقی (فروش سوله تیر ورقی)

همانطور که در عکس بالا میبینید دهانه این سوله، دهانه بزرگی نیست اما به قطر و عرض ورقهای ستون ها نگاه کنید و ابعاد آن را با نصاب هاییی که در تصویر هستند مقایسه کنید..

معایب ساخت و فروش سوله تیر ورقی

حال در این قسمت می خواهیم با معایب فروش سوله تیر ورقی آشنا شوید، قطعا در شناخت بهتر این سوله به شما کمک فراوانی خواهد کرد، لطفا ما را همراهی کنید.

  • سوله تیر ورقی وزن بسیار بالایی دارند و این وزن بالا نشان دهنده ی این نیست که مقاومت سوله زیاد باشد، خیر این نوع از سوله با توجه به نسبت استفاده فولاد از مقاومت و استحکام کمتری نسبت به سوله خرپایی برخوردار است.
  • وزن بالای این سوله سبب شده است تا قیمت تمام شده این سوله بسیار بالا باشد و از لحاظ قیمت اصلا مقرون به صرفه نمی باشد.
  • سوله تیرورقی تقریبا سازه سنگینی دارد که باعث شده است تا مجبور شوید فونداسیون را قوی تر اجرا کنیم که در نهایت قیمت ساخت این سوله بالاتر می رود و باز هم مقرون به صرفه نیست.
  • شرکت های سوله سازی در ساخت و فروش سوله تیر ورقی برای اینک سوله آن ها بتواند بارهای وارده مثل: بار برف و باد و زلزله را به خوبی تحمل کنند و تخریب نشوند،  مجبورند در سازه ی این سوله از فولادهای قطور با ضخامت بالاتر و مقطع های عریض تر استفاده کنند که این کار باعث می شود وزن سازه بالا رود و در نهایت با قیمت بالاتری روبرو می شوید .

اگر تمایل دارید درباره ی سوله سبک بیشتر مطالعه کنید، لطفا روی کلمه ی ساخت سوله سبک خرپای کلک کنید.

  • سوله تیر ورقی

فولادهای مصرفی در سوله تیر ورقی

 

سوله تیر ورقی

نمونه ای از فولاد های قطور مصرفی در سوله تیرورقی (فروش سوله تیر ورقی)

مزایای ساخت سوله تیر ورقی

در قسمت پایانی می خواهیم درباره ی مزایای سوله تیر ورقی صحبت کنیم، اگر تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید به نتایج بسیار مهمی می رسید، از همراهی شما کمال تشکر را داریم.

  • اگر قصد استفاده از جرثقیل در سوله خود را دارید سوله تیر ورقی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد، زیرا در این سوله همانند سوله سبک خرپایی امکان نصب جرثقیل سقفی را دارید ولی در سوله یو بی ام این امکان وجود ندارد،  راستی ما در این مقاله درباره ی سوله یو بی ام حرفی نزده ایم ولی شما می توانید روی کلمه ی ساخت سوله یو بی ام کلیک کنید تا مطالبی که در این باره منتشر شده است را بخوانید، قطعا اطلاعات زیادی به شما خواهد داد.
  • سوله تیر ورقی این امکان را به شما می دهد که سوله خود را به صورت دو یا چند طبقه طراحی و اجرا کنید.
  • این نوع از سوله را می توانید به راحتی مونتاژ و دمونتاژ کنید زیرا سوله تیر ورقی اتصالاتش توسط پیچ و مهره انجام شده است.

با تمام این توضیحات و تمام مزایا و معایبی که ذکر شده است، سوالی که ممکن است در ارتباط با ساخت و فروش سوله تیر ورقی برای شما کاربران عزیز پیش بیاید این است که سوله تیر ورقی مناسب است یا سوله سبک خرپایی؟؟
جواب این سوال را با یک مثال بسیار جالب پاسخ خواهیم داد…

مثال : اگر در تهران سوله ای بسازیم با دهانه ی ۸۰  متر بدون ستون میانی باید حداقل ۱۲۰ کیلو گرم فولاد در هر متر مربع استفاده کرد، در صورتی که همین دهانه ۸۰ متر در ساخت سوله سبک حداکثر با استفاده از ۵۵ کیلو گرم فولاد در هر متر مربع می توان بدون ستون میانی اجرا کرد حتی جالب است ک بدانید با استقامت و پایداری بالاتر اجرا خواهد شد، پیشنهاد ما به شما انتخاب سوله سبک خرپایی است زیرا هم قیمت مناسب تر و ارزانتر و هم مقاومت بیشتری دارد و هیچ محدودیتی در ساخت این نوع از سوله وجود ندارد. البته یادتان باشد که سوله تیرورقی در دهانه های کوچک تر از ۱۸ متر انتخاب صحیحی میباشد. همچنین نکته دیگری که در باره مثال بالا باید ذکر کنیم این است که، هر چقدر که دهانه بزرگتر شود این اختلاف وزن بیشتر خواهد شد، مثلا اگر در دهانه ۸۰ متر اختلاف بیش از صدر درصد اختلاف وزن و قیمت را داریم اما این میزان در دهانه ۲۰ متر چیزی معادل با ۶۰ درصد میباشد.
حال سوال ما از شما عزیزان این است که شما کدام سوله را ترجیح می دهید؟؟؟ سوله تیر ورقی یا سوله سبک خرپایی؟؟ لطفا نظر خود را با ذکر دلیل برای ما در پایین همین صفحه بنویسید🙏🌷

برای پاسخ به سوال بالا به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که روی کلمه ی ساخت سوله سبک کلیک کنید و مقاله ای که در این باره منتشر شده است را با دقت مطالعه کنید، تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید.

اگر می خواهید مطالب بیشتری درباره تمام انواع سوله ها بدانید روی کلمه ی انواع سوله کلیک کنید، تا با مطالعه این مقاله بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست