مقاله

 قیمت ساخت سوله سبک  :  هزینه های تمام شده در ساخت سوله ها یکی از عوامل مهم در ایجاد رغبت به استفاده از این سازه ها در میان مردم می باشد.

با این حال در میان سوله های تولیدی در این کشور قیمت هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد و همین امر تاثیر زیادی بر انتخاب آن ها برای استفاده در موارد مورد نظر صاحبان صنعت گذاشته است.

به عنوان مثال سوله های تیر ورقی از انواع سوله های گران قیمت تر در میان سوله های خرپایی و یو بی ام می باشند و علت آن را می توان در میزان فولادی که در ساخت آن ها به کار می رود جست و جو کرد.

قیمت ساخت سوله سبک

با پیشرفت جوامع و تکنولوژی های ساخت مهندسان سازه به این فکر افتادند که میزان هزینه های ساخت سوله را کاهش دهند و صرفه ی اقتصادی آن ها را بالا ببرد. به همین خاطر اقدام به طراحی و ساخت سوله های خرپایی نمودند که در کنار ویژگی های مثبتی که برای آن ها به وجود آمد، هزینه ی ساختشان کاهش چشمگیری نسبت به سوله های سنتی پیدا کرد و همین امر باعث جذب مشتری شد.

بنابراین قیمت ساخت سوله سبک به علت کم کار کردن فولاد در آن ها، به یکی از فاکتورهای استقبال از آن ها تبدیل شد تا بهره برداران بتوانند در عین داشتن بهترین نوع سوله ، کمترین هزینه ها را متقبل شوند. (  سوله سبک )

از طرفی عدم نیاز این سوله ها به داشتن فوندانسیون یکی از مهم ترین های موثر بر قیمت ساخت سوله سبک بوده است که صرفه ی اقتصادی در مرحله ی نصب سوله ها را نیز در کنار آن ها نباید از نظر دور داشت. به عبارت ساده تر به علت آسان بودن مونتاژ . دمونتاژ این سوله ها و نیز عدم نیاز به تسطیح خاک و گود برداری و بتن ریزی و پی و … میزان استفاده از نیروی انسانی و دستگاه ها در این مرحله به حداقل رسیده و همین امر نیز بر قیمت ساخت سوله سبک تاثیر بسزایی گذاشته است.

 

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست